phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Blog

nieświeży oddech

Stan zębów a nieświeży oddech. Co warto wiedzieć?

Nieświeży oddech dla wielu osób jest wstydliwą dolegliwością, która pojawia się nie wiadomo skąd. Chociaż w większości przypadków można zaradzić jej poprzez wizytę w gabinecie stomatologicznym, to spora grupa osób próbuje radzić sobie z nim na własną rękę, lecząc skutki, nie przyczyny. Warto wiedzieć, że brzydki zapach z jamy ustnej nie bierze się znikąd, a jego powodem są najczęściej rozwijające się schorzenia jamy ustnej lub problemy gastryczne.

Czytaj dalej
kobieta w ciąży u stomatologa

Czy leczenie zębów w ciąży jest bezpieczne?

Ciąża jest bardzo szczególnym okresem w życiu kobiety, podczas którego musi ona szczególnie dbać o siebie, a także unikać niektórych potraw, napojów i lekarstw. Bardzo często można spotkać się z opinią, że będąc w ciąży, nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów stomatologicznych, ponieważ może to źle wpłynąć na dziecko. Tak naprawdę w większości przypadków nie ma to nic wspólnego z prawdą, zwłaszcza teraz, kiedy medycyna poszła jeszcze bardziej do przodu.

Czytaj dalej
szczoteczka elektryczna i manualna

Jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Dobieranie szczoteczki na podstawie jej parametrów jest niestety dosyć rzadkie – większość osób bierze tą, która wpasowuje się w ich gust wizualny. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na stan zębów oraz jamy ustnej ma dobrze dobrana szczoteczka do zębów. Jako że nie każdy wie, który typ szczoteczki sprawdzi się najlepiej w ich przypadku, warto zapytać o to stomatologa.

Czytaj dalej
phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00