phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Stomatologia zachowawcza – Włocławek

W naszym gabinecie we Włocławku oferujemy także usługi z zakresu stomatologii zachowawczej – wypełnienie zęba oraz usuwanie zęba. Są to dwa podstawowe, najczęściej wykonywane przez nas zabiegi. Przeprowadzają je lekarze specjaliści, dzięki czemu pacjenci mogą czuć się u nas w pełni bezpiecznie. Leczenie przebiegnie nie tylko sprawnie, ale dodatkowo w przyjaznej atmosferze. Do zabiegów stosujemy wysokiej jakości znieczulenia, które całkowicie blokują odczuwanie bólu.

 

Na czym polega wypełnienie zęba?

 

Wypełnienie zęba polega na uzupełnieniu ubytków powstałych na skutek na przykład próchnicy. Uszkodzenie zęba stanowi przede wszystkim problem zdrowotny. Pacjenci mogą odczuwać nadwrażliwość przy piciu zimnych lub gorących napojów czy spożywaniu niektórych pokarmów. Pojawić się mogą także silniejsze dolegliwości bólowe, nierzadko trudne do uśmierzenia lekami dostępnymi bez recepty. Co więcej, ubytki stanowią też defekt wizualny, szczególnie jeśli są umiejscowione na przednich zębach – siekaczach, kłach czy zębach przedtrzonowych.

 

Zabieg wypełniania rozpoczyna się od odpowiedniego opracowania uszkodzonego zęba. Lekarz stomatolog usuwa ewentualne zmiany próchnicze, oczyszcza miejsce, w którym będzie umieszczone wypełnienie, a dopiero później przystępuje do pracy nad uzupełnieniem zęba. Do tego celu najczęściej wykorzystuje się miękki materiał na bazie żywicy kompozytowej. Utwardza się go za pomocą specjalnej lampy. Zachodzi wtedy zjawisko foto-polimeryzacji. Samo wypełnienie jest bardzo plastyczne, dzięki czemu specjalista jest w stanie dokładnie odwzorować ząb – będzie on wyglądał tak, jak pozostałe, zdrowe zęby. Plomba zostanie również dobrana pod względem kolorystycznym, aby w żaden sposób się nie odznaczała.

 

Kiedy stosuje się wypełnienie zęba?

 

Wypełnienie zęba jest stosowane w przypadku jego uszkodzenia. Co ważne, ubytki nie mogą być znaczne. W takiej sytuacji sama odbudowa za pomocą wypełnienia będzie nieskuteczna, a pacjent zostanie skierowany do protetyka. Za pomocą plomb lekarz jest w stanie naprawić między innymi ukruszony ząb, ze zmianami próchnicowymi czy po wypadnięciu poprzedniego wypełnienia.

 

Na czym polega usunięcie zęba?

 

Usunięcie zęba stałego wymaga odpowiedniego przygotowania, aby cały zabieg przebiegł sprawnie. Kluczowe jest odseparowanie go od pozostałych, zdrowych zębów oraz rozchwianie. Dzięki temu później można z łatwością wyjąć go z zębodołu. Rana zostaje dokładnie oczyszczona i opatrzona, zwykle jałowym gazikiem. Większe rany mogą wymagać szycia. O tym, czy istnieje konieczność założenia szwów, decyduje lekarz usuwający ząb.

 

Kiedy konieczne jest usunięcie zęba?

 

W stomatologii zachowawczej dąży się do tego, aby utrzymać naturalne zęby pacjenta. Niestety nie zawsze jest to możliwe. Część zębów wymaga usunięcia, aby można było wdrożyć dalsze leczenie. Dotyczy to między innymi zębów z zaawansowanym, nieodwracalnym zapaleniem miazgi, a także tych rozchwianych na skutek stanów chorobowych dziąseł, na przykład paradontozy. Czasem usunięcie zęba lub kilku zębów jest konieczne przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego.

 

Wskazaniem do ekstrakcji zęba może być też jego znaczne uszkodzenie, najczęściej z przemieszczeniem, w wyniku urazu.

 

Zapraszamy do naszej kliniki we Włocławku na usuwanie zęba oraz wypełnienie zęba!

Znieczulenie w cenie
Wypełnienie małe – 400 zł
Wypełnienie średnie- 450-500 zł
Wypełnienie duże – 500 – 550 zł
Odbudowa całego zęba/ nakład bezpośredni – 600 zł 
Wkład z włókna szklanego – 500 zł
Wypełnienie materiałem glasjonomerowym – 250 zł
Opatrunek / wypełnienie tymczasowe – 150 zł
Przygotowanie zęba do leczenia kanałowego (odbudowa ściany + trepanacja + amputacja miazgi w znieczuleniu + opatrunek tymczasowy) – od 400 zł

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00