phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

RTG zęba – Włocławek

W naszym gabinecie we Włocławku wykonujemy także RTG zębów. Prześwietlenie jest niezbędne do dokładnej oceny stanu uzębienia, a tym samym rozpoczęcia niektórych rodzajów leczenia. Dzięki temu, że posiadamy własną pracownię radiologii, nasi pacjenci nie muszą martwić się o dojazdy do innych placówek. Na miejscu zajmiemy się zarówno przeglądem zębów, jak i ich leczeniem, również wymagającym uprzedniego wykonania RTG.

 

Kiedy wykonuje się prześwietlenie zęba?

 

Prześwietlenie zęba znajduje szerokie zastosowanie w stomatologii. Najczęściej kierowani są na nie pacjenci, zanim zostanie przeprowadzone u nich leczenie kanałowe. Zdjęcie pozwala dokładnie uwidocznić kanały oraz ocenić stopień uszkodzenia zęba. RTG zwykle wykonuje się także po zakończeniu zabiegu z zakresu endodoncji, aby sprawdzić, czy przebiegł on zgodnie z planem. Prześwietlenia wykonuje się również przed wszczepieniem implantu, rozpoczęciem leczenia ortodontycznego, w celu oceny zaawansowania próchnicy czy zobrazowania położenia zatrzymanego zęba przed jego ekstrakcją.

 

Jak przebiega RTG zęba?

 

RTG zęba to krótkie, bezbolesne badanie. Wykonuje się je podobnie jak inne prześwietlenia, chociażby ręki czy płuc. Przed przystąpieniem do prześwietlenia konieczne jest zdjęcie wszystkich metalowych przedmiotów, takich jak biżuteria. Należy również poinformować osobę przeprowadzającą badanie o ewentualnych metalowych elementach w jamie ustnej, na przykład implantach. Następnie pacjentowi zakłada się specjalny fartuch ochronny z gumy ołowiowej i wykonuje się RTG. Całe badanie trwa zwykle kilka minut.

 

Zapraszamy na prześwietlenie zęba we Włocławku!

 

Zdjęcie punktowe – 30 zł
Zdjęcie pantomograficzne – 100 zł
CBCT:
– punktowa – 150 zł
– jeden łuk – 250 zł
– dwa łuki – 450 zł

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00