phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Protetyka – Włocławek

Zapraszamy na wizytę u naszego protetyka we Włocławku. Usługi z zakresu protetyki są jednymi z najczęściej świadczonych w naszym gabinecie. Tak duże zainteresowanie zawdzięczamy wykwalifikowanym specjalistom oraz wykorzystywaniu najnowszych, skutecznych metod odbudowy i uzupełniania uzębienia. Jesteśmy przekonani, że po zakończonym leczeniu u naszych specjalistów uśmiechniesz się od ucha do ucha!

 

Kiedy warto udać się do protetyka?

 

Protetyka to dziedzina stomatologii kojarzona przede wszystkim z leczeniem braków zębowych, zarówno tych mnogich, jak i pojedynczych. Nie jest to jednak jedyny problem, z jakim można udać się do protetyka. Z usług tego specjalisty mogą skorzystać także osoby borykające się z częściowym uszkodzeniem uniemożliwiającym standardowe wypełnienie zęba. Mogą to być zęby między innymi po leczeniu kanałowym lub uszkodzone wskutek wypadków komunikacyjnych.

 

Wpływ braku uzębienia na zdrowie

 

Brak uzębienia to nie tylko problem estetyczny. Ma to znacznie szersze konsekwencje. Komplikacje zaczynają się już w przypadku braku jednego zęba! Nie powinno się więc tego bagatelizować, nawet jeśli dotyczy to zębów trzonowych. Wiele osób uważa, że skoro takich braków nie widać, nie trzeba ich uzupełniać. Jest to duży błąd. Taki brak może prowadzić przede wszystkim do upośledzenia funkcji żucia. W przypadku braków mnogich przeżuwanie pokarmu staje się wręcz niemożliwe. Połykanie nieodpowiednio rozdrobnionego pożywienia prowadzi z kolei do problemów z układem trawiennym.

 

Brak nawet jednego zęba powoduje zmiany w jamie ustnej. Sąsiadujące zęby, na skutek przeciążenia oraz braku podparcia, mogą zacząć się chwiać. W ostateczności prowadzi to najczęściej do ich utraty. Zęby mogą również przesuwać się w kierunku luki. Nieprawidłowe połączenie zębów może powodować dolegliwości bólowe. Co więcej, wystąpienie takiego objawu znacząco utrudnia późniejszą odbudowę brakującego zęba.

 

Charakterystyczne dla częściowego lub całkowitego braku uzębienia jest zapadnięcie policzków. Jest to spowodowane zanikiem kości, co utrudnia dobranie rozwiązania protetycznego. Braki w uzębieniu wpływają także na zgryz. Mogą prowadzić do powstania wad, które wydłużą proces leczenia. Pojawić mogą się też objawy ze strony narządu mowy, na przykład seplenienie.

 

Również znaczne uszkodzenie zęba wpływa na stan całej jamy ustnej. Występują bowiem przeciążenia, które mogą prowadzić do ścierania się pozostałych zębów i trwałego ich uszkodzenia. Z tego względu tak ważna jest szybka reakcja i rozpoczęcie leczenia protetycznego.

 

Jakie rozwiązania oferuje współczesna protetyka?

 

Rozwiązania protetyczne dobieramy do problemu, z którym zgłasza się pacjent, biorąc pod uwagę jego indywidualne potrzeby. W przypadku uszkodzenia zębów nasi protetycy oferują między innymi wykonanie nakładów (znanych jako onlay), koron lub licówek. Jeśli brak jest znaczny lub całkowity wykonujemy protezy, na przykład akrylowe lub szkieletowe, lub uzupełniamy braki za pomocą implantów.

 

Zapraszamy do zapoznania się z cennikiem zamieszczonym poniżej oraz umówienia się na wizytę u naszego protetyka we Włocławku!

Onlay (nakład)- 1500 zł

Korona/licówka- 1800-2200 zł 

Proteza akrylowa – 2000zł

Proteza szkieletowa- 3000 zł 

Duże prace protetyczne wyceniane są indywidualnie

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00