phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Leczenie endodontyczne – Włocławek

Zapraszamy na leczenie endodontyczne do naszej kliniki we Włocławku. Przeprowadzamy je z użyciem specjalistycznego sprzętu, w tym mikroskopu oraz narzędzi, na przykład niezbędnych przy tego typu leczeniu narzędzi maszynowych. Zabieg wykonujemy po miejscowym znieczuleniu pacjenta. Korzystamy ze środków wysokiej klasy, dzięki którym nasi pacjenci nie odczuwają żadnych dolegliwości bólowych podczas leczenia.

 

Kiedy wykonuje się leczenie kanałowe?

Leczenie endodontyczne nazywane jest popularnie leczeniem kanałowym. Wykonuje się je najczęściej w przypadku powikłań powstałych na skutek długo nieleczonej próchnicy. W momencie zajęcia miazgi zęba objawy, takie jak wrażliwość na ciepłe lub zimne pokarmy, znacznie się nasilają. Pojawia się silny, zwykle pulsujący ból. Na tym etapie niezbędne jest podjęcie leczenia kanałowego.

 

Jak przebiega leczenie endodontyczne?

Leczenie endodontyczne rozpoczyna się od przeglądu jamy ustnej i wykonania RTG zęba, aby lepiej uwidocznić zmiany oraz położenie kanałów korzeniowych. Następnie pacjentowi podawane jest znieczulenie, które pozwala na bezbolesne przeprowadzenie zabiegu. Kolejno otwiera się ząb, aby usunąć zmienioną chorobowo miazgę z komory oraz kanałów. Kanały później poszerza się specjalnymi narzędziami, co umożliwia dokładne ich oczyszczenie. Po ich osuszeniu możliwe jest wypełnienie ich gutaperką. Ostatnim etapem jest już odbudowa korony zęba, zwykle za pomocą uzupełnienia protetycznego, np. nakładu.

 

Zapraszamy na leczenie kanałowe do naszej kliniki we Włocławku!

Ząb 1 kanałowy – 900 zł
Ząb 2 kanałowy – 1200 zł
Ząb 3 kanałowy – 1500 zł
Ząb 4 kanałowy – 1600 zł
W przypadku powtórnego leczenia kanałowego do podanych cen należy doliczyć 200 zł
Zamknięcie perforacji – 450 zł
Usunięcie złamanego narzędzia – 500 zł
Usunięcie wkładu k-k – 500 zł

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00