phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Chirurgia stomatologiczna – Włocławek

W naszej klinice we Włocławku zajmujemy się też chirurgią stomatologiczną. Jest to gałąź stomatologii, która obejmuje zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w obrębie jamy ustnej. W jej zakres wchodzi między innymi usuwanie zębów, ale również bardziej skomplikowane postępowanie, na przykład zamknięcie połączenia ustno-zatokowego.

 

Pracujemy na nowoczesnym sprzęcie renomowanych marek. Wszystkie narzędzia są na bieżąco sterylizowane i dezynfekowane. Nasi stomatolodzy chirurdzy to doświadczeni specjaliści, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje i śledzą światowe trendy w dziedzinie stomatologii. To wszystko pozwala nam przeprowadzać zabiegi sprawnie oraz w bezpiecznych warunkach. Oczywiście każdy z nich odbywa się po znieczuleniu pacjenta przy użyciu wysokiej klasy preparatów, przez co są one całkowicie bezbolesne.

 

Nasi pacjenci mogą liczyć na życzliwe, empatyczne podejście oraz fachową pomoc. Lekarze udzielą wyczerpujących odpowiedzi przed przystąpieniem do wykonania zabiegu i rozwieją ewentualne wątpliwości pacjentów, a także będą do dyspozycji po leczeniu.

 

Kiedy niezbędna jest wizyta u chirurga stomatologa?

 

Chirurg stomatolog zajmuje się wszelkimi schorzeniami jamy ustnej, obejmującymi nie tylko zęby, ale i dziąsła czy wędzidełko, które wymagają postępowania chirurgicznego. Do specjalisty najczęściej kierowani są pacjenci z zębami zatrzymanymi lub z nietypową anatomią. Do chirurga stomatologa powinny zgłosić się również wszystkie osoby, które zaobserwowały u siebie zmiany na błonie śluzowej czy torbiele. Wymagają one nie tylko usunięcia, ale i poddania badaniom histopatologicznym w celu oceny charakteru narośli. Kontakt ze specjalistą chirurgii może być wymagany także, gdy leczenie kanałowe się nie powiedzie i będzie konieczna resekcja wierzchołka.

 

Jakie zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej wykonujemy?

 

Oferta naszego gabinetu w zakresie chirurgii stomatologicznej obejmuje zarówno zabiegi podstawowe, jak i specjalistyczne. Chirurdzy podejmują się leczenia doraźnego, przygotowania jamy ustnej do dalszego leczenia, na przykład protetycznego, jak i opracowania tkanek miękkich w celu poprawy estetyki uśmiechu.

Zabiegi podstawowe

Do zabiegów podstawowych wykonywanych przez naszych chirurgów stomatologów w gabinecie we Włocławku należy usuwanie zębów. Oferujemy usunięcie zarówno zębów już wyrośniętych, jak i tych zatrzymanych, które wymagają chirurgicznej ekstrakcji.

Zabiegi specjalistyczne

Zabiegi specjalistyczne obejmują tkanki miękkie. Należą do nich między innymi zamknięcie połączenia ustno-zatokowego powstałego po ekstrakcji zęba, czy wyłuszczenie torbieli wraz z przesłaniem jej do badania histopatologicznego. Do zabiegów, które mają wpływ nie tylko na zdrowie, ale i estetykę zębów, zaliczyć możemy chirurgiczne wydłużenie koron, które pozwala na estetyczną odbudowę zęba zniszczonego, na przykład w wyniku głębokiej próchnicy.

 

Pełna lista naszych usług wraz z cennikiem znajduje się na dole strony. Zachęcamy do zapoznania się z wykazem.

Usunięcie zęba 1-korzeniowego – 300 zł

Usunięcie zęba 2-korzeniowego – 300 – 350 zł

Usunięcie zęba 3-korzeniowego – 350 – 400 zł

Usunięcie zęba mlecznego – 200 – 300 zł

Plastyka wędzidełka – 300 zł

Chirurgiczne usunięcie zęba – 600 – 800 zł

Zamknięcie połączenia ustno-zatokowego – 500 zł

PRF (komórki macierzyste) – 200 zł + koszt ekstrakcji zęba

Resekcja wierzchołka – 1200 zł + koszty materiału do odbudowy kości w razie potrzeby

Wyłuszczanie torbieli – 300 zł + koszt ekstrakcji zęba + koszt badania histopatologicznego

Usunięcie zmiany na błonie śluzowej – 400 zł + koszt badania histopatologicznego

Chirurgiczne wydłużenie koron – 400 zł

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00