phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Czy leczenie zębów w ciąży jest bezpieczne?

Ciąża jest bardzo szczególnym okresem w życiu kobiety, podczas którego musi ona szczególnie dbać o siebie, a także unikać niektórych potraw, napojów i lekarstw. Bardzo często można spotkać się z opinią, że będąc w ciąży, nie powinno się wykonywać żadnych zabiegów stomatologicznych, ponieważ może to źle wpłynąć na dziecko. Tak naprawdę w większości przypadków nie ma to nic wspólnego z prawdą, zwłaszcza teraz, kiedy medycyna poszła jeszcze bardziej do przodu.

Jakie zabiegi stomatologiczne można wykonać u kobiety w ciąży?

Co ciekawe, bardzo często można usłyszeć opinię, że zęby popsuły się po ciąży. Tak naprawdę w większości przypadków jest to spowodowane brakiem wizyt u stomatologa przez cały okres ciąży. Kobiety ciężarne nie tylko mogą, ale i powinny uczęszczać regularnie na wizyty stomatologiczne, dzięki czemu będą mogły cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem.

Jeżeli ciężarna ma jakiekolwiek wątpliwości związane z zabiegiem stomatologicznym, to powinna przedyskutować to z lekarzem. We Włocławku warto odwiedzić lekarza dentystę Ewelinę Kopycińską, która z pewnością doradzi najlepszą metodę leczenia oraz rozwieje wszelkie wątpliwości związane z wpływem zabiegu na ciążę. Wizytę u stomatologa warto zaplanować na II trymestr ciąży, kiedy objawy nie są już tak męczące, a ryzyko poronienia spada.

Czy kobiety w ciąży mogą przyjmować znieczulenie?

Podczas niektórych zabiegów dentystycznych konieczne jest podanie znieczulenia. W przypadku kobiet ciężarnych również istnieje taka możliwość – stomatolog podaje wtedy środek bezpieczny dla kobiet w ciąży i karmiących. Tak praktycznie naprawdę każdy zabieg stomatologiczny może być wykonywany u kobiet w ciąży, a wszystkie podawane i stosowane środki są w pełni bezpieczne zarówno dla kobiety, jak i dla jej dziecka.

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00