phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Fakty i mity na temat wybielania zębów

Wybielanie zębów to popularny zabieg, który pozwala na poprawienie estetyki uśmiechu. Wiele osób korzysta z tej metody, aby uzyskać jaśniejszy odcień zębów. Niemniej jednak, wokół tego tematu krąży wiele mitów i nieporozumień. W tym wpisie rozwiejemy wątpliwości oraz przedstawimy rzetelne informacje na temat wybielania zębów.

Wybielanie zębów – co musisz wiedzieć?

  1. Bezpieczeństwo zabiegu wybielania zębów. Jednym z najczęstszych obaw pacjentów jest kwestia bezpieczeństwa tego zabiegu. Faktem jest, że wybielanie zębów jest bezpieczne, pod warunkiem przeprowadzenia go przez doświadczonego specjalistę. Stosowanie odpowiednich środków wybielających oraz przestrzeganie procedur sprawia, że ryzyko powikłań jest minimalne. Należy jednak pamiętać, że nie każdy jest odpowiednim kandydatem do tego zabiegu – osoby z chorobami dziąseł czy próchnicą powinny najpierw skonsultować się ze swoim dentystą.
  2. Czas trwania efektu wybielania. Wielu pacjentów zastanawia się, jak długo utrzymuje się efekt wybielania zębów. Odpowiedź na to pytanie jest złożona, ponieważ wiele czynników wpływa na trwałość efektu. Wpływ na to mają między innymi dieta pacjenta, nawyki higieniczne oraz indywidualna struktura szkliwa.
  3. Domowe metody wybielania a profesjonalne zabiegi. Różne domowe metody mogą przynieść pewne rezultaty, warto pamiętać, że nie są one porównywalne z efektami osiąganymi w gabinecie stomatologicznym. Ponadto, domowe metody niosą ze sobą większe ryzyko wystąpienia podrażnień czy nadwrażliwości zębów, dlatego warto zainwestować w profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym.

Wybielanie zębów we Włocławku

Jeśli zastanawiasz się nad wybielaniem zębów, zapraszamy do naszego gabinetu stomatologicznego we Włocławku, gdzie przyjmują następujący specjaliści: 

Wszelkie zabiegi estetyczne powinny być wykonywane po wcześniejszej kontroli uzębienia i z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb i stanu zdrowia pacjenta. Tylko wtedy można oczekiwać satysfakcjonujących efektów.

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00