phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00

Logo
call
Hamburger x

Jak dobrać odpowiednią szczoteczkę do zębów?

Dobieranie szczoteczki na podstawie jej parametrów jest niestety dosyć rzadkie – większość osób bierze tą, która wpasowuje się w ich gust wizualny. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak duży wpływ na stan zębów oraz jamy ustnej ma dobrze dobrana szczoteczka do zębów. Jako że nie każdy wie, który typ szczoteczki sprawdzi się najlepiej w ich przypadku, warto zapytać o to stomatologa.

Na co należy zwrócić uwagę podczas doboru odpowiedniej szczoteczki do zębów?

Poszukując idealnej szczoteczki, należy pamiętać, że nawet najlepiej dobrana nie sprawdzi się, jeżeli nie będzie stosowana prawidłowa technika szczotkowania zębów. Aby dowiedzieć się, jak powinna przebiegać, warto udać się do specjalisty. We Włocławku najlepszym wyborem będzie wizyta u lekarza dentysty Damiana Chybickiego, który pokaże, jak prawidłowo szczotkować zęby, a także doradzi najlepszy typ szczoteczki dla danej osoby.

Obecnie w drogeriach i specjalistycznych sklepach można kupić wiele różnych rodzajów szczoteczek do zębów, różniących się wykonaniem, napędem, kształtem czy konkretnym przeznaczeniem. Pierwszym parametrem, który należy dopasować, jest rozmiar główki szczoteczki. Nie powinna być ona zbyt duża ani zbyt mała, dzięki czemu jej używanie będzie komfortowe i zapewni usunięcie płytki nazębnej z zębów.

Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru szczoteczki?

Bardzo ważną cechą jest również materiał, z jakiego powstało włosie oraz jego twardość. Szczoteczki z miękkim włosiem są polecane przede wszystkim osobom noszącym aparat, dzieciom, a także pacjentom z wrażliwymi dziąsłami. Średnia i wysoka twardość włosia sprawdzi się u większości osób, dokładnie usuwając osad nazębny. Ze względu na rodzaj napędu można wyróżnić szczoteczki manualne oraz elektryczne – oba typy cieszą się dużą popularnością.

phone

+48 798 346 706

mail

csm.wloclawek@gmail.com

place

Włocławek, ul. Cienista 14

Pon.-Pt. 9.00-18.00